Комунальний заклад "Першотравенська СЗШ І-ІІ ст."

 







Класна оцінка

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Besucherzahler looking for love and marriage with russian brides
счетчик посещений

Урок математики в 2 класі Тема:Порядок виконання дій у виразах

 

Тема. Порядок виконання дій у виразах

 

Мета. Ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах.   Формувати обчислювальні навики. Розвивати логічне мислення, спостережливість, кмітливість, пам’ять. Виховувати чуйність.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Хід уроку

 

І. Організаційно – мотивуючий етап

 

1. Організація класу

 

2. Каліграфічна хвилинка

 

5, 25, 40, 7, 20, 35, 15, 10.

 

- Знайдіть « зайве» число . Запишіть його.

 

3. Усний рахунок

 

а) Гра « Математичний баскетбол». Робота в парах. Перевірка вивчених таблиць множення і ділення

 

б) Гра « Допоможи білочці знайти дорогу до свого будиночка»

 

    38                                    13

    54                                    14

    50                                    47                             63

    49                                    25

    16                                     9

 

4. Математичний диктант

   

- Добуток чисел 3 і 5 зменшити на 6.

- Частку чисел 32 і 4 збільшити на 8.

- Частку чисел 45 і 5 збільшити на 7.

- Добуток чисел 2 і 9 зменшити на 9.

 

Учні І варіанту записують результати обчислень.

Учні ІІ варіанту записують результати обчислень, збільшуючи їх на 20.

 

5. Мотивація навчальної діяльності

 

ІІ. Пізнавально- розвиваючий етап

 

1. Читання учнями правил про порядок виконання дій у виразах і перевірка правильності обчислень

 

№ 694

 

2. Самостійна робота

 

- Правильно виконавши дії у виразах, ви прочитаєте зашифроване слово.

 

№ 695

 

4 – а                                  36 – н                              40 – г

8 – б                                  20 – у                              52 – д

24 – з                                 6 – й                               78 – к

15 – р                                16 – о                              60 – л

 

Зашифроване слово – « Знайки».

 

3. Усне розв’язування задач

 

а ) За однією партою сидять двоє учнів. Скільки учнів сидять за 6 партами ?

б ) В 4 коробках  - 20 фломастерів. Скільки фломастерів  в одній коробці ?

в ) В одній вазі – 5 яблук. Скільки яблук в 5 вазах ?

 

4.Розв’язування задачі № 696 з поясненням

5.Самостійна робота над задачею № 697

 

Учні І варіанту розв’язують задачу, користуючись карткою, на якій записаний короткий запис задачі.

   Чоловіків – 5

   Жінок  - ?, у 3 рази більше

   Всього - ?

 

Учні ІІ варіанту розв’язують задачу складанням виразу.

 

Учні ІІІ варіанту складають і розв’язують подібну задачу складанням виразу.

 

6. Розв’язування задач на кмітливість

 

    Двоє хлопчиків грали в шахи 18 хв. Скільки хвилин грав кожен з

    хлопчиків ?

    Індик, стоячи на одній нозі, важить 8 кг. Скільки кілограмів він

    буде важити, стоячи на двох ногах ?

 

7. Математичний фокус

 

   Задумай любе одноцифрове число. Помнож число 3 на це число. Назви цифру одиниць добутку, і я назву число, яке ти задумав.

 

8. Вправа на розвиток пам’яті та уваги

 

33, 22, 16, 9, 30, 21, 8.

 

Учні дивляться на ряд чисел 20 с, потім закриваю його.

 

- Яке з записаних чисел ділиться на 5 ?

- Які одноцифрові числа були записані ?

 

ІІІ. Домашнє завдання

 

- № 698, № 699

 

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія. Гра « Мікрофон»

Подобається